Zaujímavosti o LED osvetlení

Zaujímavosti o LED osvetlení

Ak nemáte radi mušky a drobný hmyz, LED osvetlenie je ta správna voľba pretože produkuje dostatočné množstvo ultrafialového a infračerveného žiarenia, ktoré je pre hmyz nepríjemné a tak sa ich počet dramaticky redukuje, možno aj na nulu.


LED žiarovky energetickej triedy A dosahujú teploty okolo 60°C pričom klasické či halogénové žiarovky sa dokážu rozžeraviť až na viac ako 300°C čo môže spôsobiť popáleniny 1. a 2. stupňa.


LED pásy a žiarovky v porovnaní s klasickými žiarovkami usporia viac ako 85% energie. Výdrž na úrovni 25 – 50 tisíc hodín by mala priemerná LED ka na základe týchto čísel vydržať dlhšie ako 3 roky pri neustálom svietení 24 hodín 7 dni v týždni.


V porovnaní LED žiarovky a klasickej žiarovky je dôležité povedať že LED diódy majú nulový obsah ortuti a v niektorých prípadoch už aj olova a to znamená že sú šetrné z pohľadu životného prostredia.


Americké ministerstvo energetiky dúfa, že s pomocou modernejšej technológii by sa malo podariť znížiť náklady na energiu v samotnom osvetlení až o 50% čo v prepočte krajiny takýchto rozmerov určite nie je málo.


LED diódy sa v súčasnosti používajú aj napríklad ako: domáce osvetlenie, letecký priemysel, architektúra, automobily, vysielanie a signál, elektronické prístroje a iné.


V ponuke LED osvetlenia sú aj pre dekoratívne účely modely s diaľkovým ovládaním, cez ktoré je možné meniť farbu svietidla.


Naše stránky používajú cookies. Ak nezmeníte nastavenie Vášho prehliadača, používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií Zatvoriť